ایجاد کنسرسیوم سرمایه‌گذاری دربخش معدن استان آذربایجان شرقی

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت نوآوران مس به نقل از پورتال شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه؛ محمد عابدی‌نژاد ،مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در نشست مشترک با مدیران مجتمع مس سونگون و مدیرعامل شرکت نوآوران مس در روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه که در مجتمع سونگون برگزار شد، ضمن تاکید بر توسعه همگن معادن کشور از تشکیل یک کنسرسیوم سرمایه گذاری برای تحقق این امر خبر داد.

در این نشست محمد عابدی‌نژاد با تاکید بر ضرورت بهره‌برداری متقارن از پتانسیل های معدنی در کشور و لزوم توسعه فعالیت‌های معدنی در همه استان‌های دارای ظرفیت گفت: توسعه بخش معدن نیازمند یک نگاه ملی و فرا استانی است و شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه این آمادگی را دارد با سرمایه‌گذاری در معادن مختلف کشور، نقش خود را در این راستا ایفا کند.

 مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، ماموریت‌ شرکت سرمایه‌گذاری به موضوع توسعه بخش معدن را با منطبق با نگاه توسعه متوازن معادن توصیف کرد و با یادآوری ظرفیت معدنی بالای استان آذربایجان شرقی، سرمایه‌گذاری در معادن این استان را اقدام مهمی در خلق ثروت در استان عنوان کرد و افزود: توسعه فعالیت‌های معدنی در این استان علاوه بر منافع اقتصاد کلان موجب تولید ثروت و اشتغال در استان شده و به دنبال آن دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی را برای استان و کشور به ارمغان می‌آورد.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به نیازهای معدنی استان از تشکیل یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری برای توسعه بخش معدن در استان خبر داد و سرمایه‌گذاری در قالب یک کنسرسیوم را پاسخ مناسبی به بسیاری از نیازهای معدنی استان دانست.

طبق توضیحات مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه این کنسرسیوم در مرحله نخست ، در بخش‌های مختلف از جمله تولید در حوزه تولید سولفور سدیم، احداث کارخانه مقاطع مسی و راه‌اندازی درمانگاه دندانپزشکی در شهرستان ورزقان فعالیت خواهد کرد.

در این نشست مدیر مجتمع مس سونگون نیز ضمن تشریح فعالیت‌های مجتمع، بر ظرفیت بالای این معدن و لزوم سرمایه‌گذاری و گسترش این مجتمع تاکید کرد .

گفتنی است شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، که با هدف گسترش خصوصی سازی و توسعه فعالیت های اقتصادی در حوزه صنعت مس تشکیل شده است به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های سرمایه گذاری کشور، حجم عظیم و قابل توجهی از ظرفیت سرمایه گذاری و اشتغال در این حوزه را به خود اختصاص داده است. این شرکت با برخورداری از توان شرکت های زیرمجموعه خود در حوزه های مختلف سرمایه گذاری، معدنی، طراحی و مهندسی، تولیدی، خدمات پشتیبانی و تخصصی، تاثیر قابل توجهی بر جریان خود کفایی و استقلال صنعت مس داشته است.