شرکت نوآوران‌مس رکورددار جذب نیرو در شمالغرب کشور

شرکت مهندسی و معدنی نوآوران مس بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای برتر پیمانکاری و بهره‌برداری معدنی کشور با اتکای به دانش و تجربه نیروی انسانی متخصص و ماشین آلات پیشرفته و بروز معدنی در راستای اهداف عالی صنعت معدنی کشور و توسعه خدمات فنی و پیمانکاری نقش‌آفرینی می نماید.
شرکت مهندسی معدنی نوآوران مس در حال حاضر با اشتغال بیش از ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و صدها نفر بشکل غیرمستقیم به عنوان یک شرکت خصوصی در زمینه پروژه های معدنی اعم از حفاری، اکتشاف، راه سازی، سد سازی، باطله برداری مشغول به فعالیت بوده و همینک بعنوان یکی از ستون‌های اصلی پیمانکاری در معدن مس سونگون آذربایجان نقش بی‌بدیلی در افزایش توان تولیدی این معدن دارد.

عزم و اراده هیئت مدیره و مدیریت ارشد این شرکت همواره در راستای توسعه و گسترش فعالیت های تخصصی در حوزه معدن با تکیه بر توان و دانش نیروی انسانی جوان و متخصص ایران اسلامی و با اتکا به دانش روز و تجهیزات بروز دنیا با نگاه به ظرفیت های داخل کشور، بوده است.

طرح توسعه‌ای شرکت:
در سال ۱۴۰۲ که از سوی رهبر عزیز انقلاب به عنوان سال "مهار تورم و رشد تولید" نامگذاری شده است، طرح توسعه‌ای شرکت نوآوران مس در این سال بر پایه افزایش تولید و ایجاد اشتغال حداکثری برنامه‌ریزی شده و در راستای تحقق این هدف مهم در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۲، ۱۷ دستگاه دامپتراک کاترپیلار ۱۰۰ تنی، ۲ دستگاه بیل‌مکانیکی کوماتسو ۱۲۵۰ و یک دستگاه لودر کوماتسو ۸۰۰ با هزینه ۳ هزار میلیارد ریال خریداری شده و هم‌اینک بیش از ۷۰ درصد این ماشین‌آلات به ناوگان ماشین‌آلات معدنی شرکت در پروژه معدن مس سونگون ملحق شده‌اند.
علاوه بر این ماشین‌آلات، ۲ دستگاه بولدوزر، ۲ دستگاه گریدر و ۱ دستگاه بیل مکانیکی نیز در حال خرید می‌باشند

با توجه به الحاق حجم عظیم ماشین‌آلات جدید به ناوگان ماشین‌آلات معدنی شرکت نوآوران‌مس، این شرکت در چهارچوب سیستم جذب نیروی انسانی در معدن مس سونگون اقدام به استخدام نیروی جدید نموده که در طی شش ماهه اول سال جاری نزدیک به ۲۰۰ نفر در شرکت نوآوران‌مس جذب و مشغول بکار شده‌اند.

شرکت نوآوران‌مس با توجه جذب بی‌سابقه نیروی انسانی در سال جدید رکوردار ایجاد اشتغال در شمالغرب کشور می‌باشد.
انتقال دفتر مرکزی شرکت از تهران به تبریز؛
در ادامه طرح‌‌های توسعه‌ای شرکت نوآوران‌مس، مدیریت این شرکت در جهت تمرکز و تجمیع فعالیت‌های ستادی و عملیاتی اقدام به خرید ساختمان اداری به مساحت ۷۰۰ مترمربع به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در شهر تبریز نموده و با انتقال دفتر مرکزی شرکت از تهران به شهر تبریز گام بسیار مهمی در راستای چابک سازی سیستم مدیریتی و تعامل بهتر و همکاری نزدیکترِ واحدهای ستادی و عملیاتی برداشته است.

افزایش تولید؛
باتوجه به هدفگذاری شرکت نوآوران‌مس برای افزایش تولید در سال ۱۴۰۲ جوانان متعهد و متخصص این شرکت با پشتکار و ایمان راسخ توانسته‌اند در شش‌ماهه اول سال، رکورد تولید در تاریخ این شرکت را شکسته و حجم تولید در پروژه خاکبرداری معدن مس سونگون را به میزان ۱۰۰ درصد افزایش دهند که این میزان افزایش تولید در کوتاه مدت در نوع خود بی‌نظیر و قابل ستایش می‌باشد.

توسعه فضا‌های کارگاهی؛
خرید ماشین‌آلات جدید و جذب نیروی انسانی در چهارچوب طرح توسعه‌ای شرکت، ایجاب میکند که زیرساخت‌ها و فضاهای کارگاهی نیز متناسب با این توسعه، گسترش یابند. در همین راستا جهت بهره‌برداری سریع، تعمیرات و اورهال ماشین‌آلات معدنی، سوله جدید تعمیرگاه سنگین شرکت نوآوران‌مس به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع با فضاهای مجزای تعمیرگاهی و اداری، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۹۵٪ آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌باشد.

همچنین سازه الکتریکال روم جهت تقویت و تامین برق مورد نیاز کارگاه پروژه معدن مس سونگون با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۸۰٪ درحال ساخت و آماده‌سازی می‌باشد.

خودکفایی در تعمیر ماشین‌آلات؛
با توجه به اهمیت تعمیرات بموقع تجهیزات و تامین قطعات مورد نیاز ماشین‌آلات معدنی در شرایط تحریمی، جوانان متخصص شرکت نوآوران‌مس با تلاش شبانه‌روزی توانسته‌اند در بخش اعظم تعمیرات و ساخت قطعات حساس خودکفا شده و شرکت را از وابستگی و برون‌سپاری در این زمینه بی‌نیاز کنند.